türkiye'deki girişimcilerin çoğunluğu neden üniversite mezunu değildir - Üniversite Sözlük Platformu

Bu konuyla ilgili detaylı bilgisi olan arkadaşların yorumlarını merak ediyorum. Şimdi yazılanlara fazla bakmayın. Yazanlar üniversite mezunlarını girişimcilik faaliyetlerinde daha aktif ve yoğun gördüklerini ifade ediyorlar. Ama biliyoruz ki bu kocaman bir yalan. Üniversite mezunları neden cesartesizdir? Kendilerini neden üreten ve yöneten vasfında görmekten uzak duruyorlar? Neden hep bir devlet yada özel sektörde aylık maaşa çalışan olmayı tercih ediyorlar?

Üniversiteli her zaman bütün ayrıntıları düşünür. Kendini riske atmayi sevmez. Üniversiteli olmayan ise cahil cesaretine sahiptir. Aklına yatan her işe girişir. Kaybedeceğim bişey yok mantığıyla hareket ettiği için başarıyı öyle yada böyle yakalar.

Girişimcilikte aslında deneyim çok önemlidir. Bir çok üniversite öğrencisi zamanını okuyarak harcadığından deneyim kazanmaya vakti olmaz. Küçüklüğünden beri bazı işlerle uğraşanlar ise o işin artık en ufak tefek noktalarını bildiklerinden dolayı fikir yürütebilirler ve eksikleri görebilirler
Yorumunuz

Resim linki(İsteğe bağlıdır.Herhangi bir resim yükleme platforuma yükleyip linki buraya yapıştırabilirsiniz.)