tercih dönemi - Üniversite Sözlük Platformu

Fizyoterapi
Fen bilgisi öğretmenliği
Matematik bölümü arasında kalsanız neyi seçerdiniz neden ?

Fizyoterapi bölümünün artık eski güzel günlerini yaşamadığını biliyorum. Hatta giden arkadaşlarımın tamamı pişman olduklarını söylüyorlar. Fen bilgisi ve matematik bölümü arasında kaldığımda ise kesinlikle fen bilgisi öğretmenliğini yazardım çünkü kpss atama puanlarına baktığımda fen bilgisi 75-76 taban puanlarıyla alırken matematikte taban puanlar 80-81 lerde geziyor. Bu sebeplerden fen bilgisi öğretmenliğini yazardım.

Bir fizyoterapi ve rehabilitasyon bölümü öğrencisi olarak kesinlikle tavsiye etmiyorum. Çünkü fizyoterapistlerin şuan devlet atamalarında kpss taban puanları 91-92 lerde geziyor. Ayrıca özel sektörde maaşlar ayak altı durumda ve mezun sayısı çok fazla bu nedenle fizyoterapiyi listeye yazma eğer yazacaksanda en son sıraya yazmanı tavsiye ederim.

Hepsi birbirinden kötü bence. ftr de artık eskisi gibi değil. bir yerde tanıdığın falan varsa güzel. yoksa bir rehabilitasyon merkezinde sıkıla ıkıla çalışmaya başlarsın hepte böyle devam eder. fen le mat bölümlerini bilmiyorum. yukarda arkadaşın dediği gibi kpss 90 üstü istiyor ftr. eğer öğretmen olarak atanırım diyorsan fenle matı seçebilirsin.
Yorumunuz

Resim linki(İsteğe bağlıdır.Herhangi bir resim yükleme platforuma yükleyip linki buraya yapıştırabilirsiniz.)