moleküler biyoloji okumak isteyenlere tavsiyeler - Üniversite Sözlük Platformu

Biyolojiye çok merakım var ve necmettin erbakan moleküler biyoloji bölümünü seçmek istiyorum. bu bölüm için ne gibi tavsiyeler verirsiniz. başlangıç kitabı olabilir, film dizi belgesel falan

Film ve kitap olarak moleküler biyolojici arkadaşlar daha iyi önerilerde bulunurlar ama birkaç şeyi ifade etmekte fayda görüyorum. Moleküler biyoloji genetik ve fizyoloji gerçekten tamamen uçuk, kaçık ve tırlatmış insanların çalışacağı alanlardır. Çünkü yapacağınız alakasız bir çalışmayla dünyada bilime yön verebilecek sonuçlar çıkarabiliyorsunuz. Alakasız çalışmaları yapacak düzeyde nirvanaya ulaşanlar için kesinlikle okunması gereken bölümdür.

Merhabalar 3.sınıf öğrencisi olarak tavsiyelerim bölümü okumadan önce her şeyi bir kenara bırakmak lazım bunun nedeni bölümü okurken öğrenmek. Bölümü en iyi şekilde hocalarınla sürekli iletişimde kalarak kendini geliştirmen gereken bir bölüm. Okuyacağın bölümün , bölüm ders kitapları genellikle 1500 sayfalık kitaplar şeklinde olacak ve bu kitapların hepsini her kısmını okuman bilmen lazım ki lisede ki biyoloji bilginin faydası çok olacak. Aklıma gelen kısımlar bu kadar :)
Yorumunuz

Resim linki(İsteğe bağlıdır.Herhangi bir resim yükleme platforuma yükleyip linki buraya yapıştırabilirsiniz.)