Kyk borçları - Üniversite Sözlük Platformu

6

7

10 ay önce

Her ay üşenmeden twitter'da gündeme çıkarılan konu. Merak ettiğim şey ise yıllardır açılan bu konularla, gündeme gelme çabalarıyla ilgili bir sonuç alınmadı. Zamanı gelen ödüyor. Ödeyen yazmayı bırakıyor, yeni borçlananlar yazıyor. Ölene kadar devam edecek bir süreç gibi.

Borçlar ödenmek için vardır.Geri ödemeyi düşünmeden alınan bir "BORÇ" Olamaz

Bu ülkedeki gençler neden üniversiteyi bitirdiğinde hayata 1-0 geride başlıyorlar. Bizlerin görevi bu gençlerin önünü açıp girişimlerde bulunmalarına yardımcı olmak değil midir? Eğer üreten ülke konumuna gelerek ekonomik bağımsızlığa ulaşmanın gayesindeysek. Yapmamız gereken öncelikli şey gençlerimizin önünü açmaktır. Lütfen KYK borçlarını silin ve gençleri bir dertten kurtarın. Ki gençlerde ülkemizin geleceğini kurtarsın.

Bu borçları silerlerse sözlükteki üyelere özel parti vereceğim. Silinince özelden yazarsınız.

Adı üstünde borç, tabi ki de borç üstündeki faizlerin silinmesini bende desteklerim. Lakin ana borcu ödemeleri gerekir, yoksa önceden ödeyenlere haksızlık olur.

Abi ben burs alıyorum banane ya silinmesin. Kredi alanlar da borcunu ödesin.

borcun pekâlâ ödenmesi gerekli fakat burs ve kredinin kimlere çıkması gerektiği de özverili bir şekilde incelenmeli ki maalesef incelenmiyor, okula mercedes-benz ile gelip benzin parasını BURS ile ödeyeni de gördük.
Yorumunuz

Resim linki(İsteğe bağlıdır.Herhangi bir resim yükleme platforuma yükleyip linki buraya yapıştırabilirsiniz.)