erdoğan'ın ayasofya'yı cami yapmak istemesi - Üniversite Sözlük Platformu

Ayasofya'nın cami olması geç kalınmış bir karardır. Kudüs'ü ablukaya alıp islamın ikinci mabedini yahudilerin başkenti yapmasını sessizlik ve mutluluk içerisinde takip eden hristiyanlar gelsin şimdi de bu durumu aynı sessizlik içerisinde takip etsinde görelim.

Katıldığım entry.

Eğer Kudüs'ün yahudilerin başkenti yapılmasına karşı hristiyanların tepkisizliğine bir tepki olarak Ayasofya'nın cami yapılması kararlaştırılıyorsa yazık. Yanlış bir şeye başka yanlışlıkla mı cevap vereceğiz? Zaten Ayasofya'nın her yeri hristiyan figürleri ile dolu,bunların yeniden dekorasyonu tarihe de zarar verecek. Bu olayların hepsi bana milletin ekonomide ki sinirini başka yere yönlendirme gibi geliyor.

Birileri bizim mabedimize saldırıp kapattı diye bizde kalkıp kısasa kısas diyerek onların mabedini kapatıp oraya kendi mabedimizi açarsak onlardan hiçbir farkımız kalmaz. İslam dini hoşgörü dinidir. Bütün inançlara saygı duyarak herkesin dinini hoşgörüyle yaşabilmesini sağladığımız müddetçe doğruları biz müslümanlar yapmış olacağız.

Katılmıyorum,gövde gösterisi bu sadece..o kadar cami varken ne gerek var açılmasına..
Hem Ayasofyanın namaza açılması turist sayısını da ciddi bir şekilde düşürür..sonuçta kim namaz kılarken izlenip fotoğrafının çekilmesini ister..
Tek yönlü bakmayın bu tür şeylere..

ayasofya fatihin mülküdür ve vasiyeti açıktır. bence taartışmak gereksiz.
Yorumunuz

Resim linki(İsteğe bağlıdır.Herhangi bir resim yükleme platforuma yükleyip linki buraya yapıştırabilirsiniz.)