29 mayıs 2020 yabancı futbolcu sınırlaması - Üniversite Sözlük Platformu

Bildiğiniz üzere türkiye alt yapısında yetişen oyuncularımız malesef kaliteli takımlarda baş gösteremiyor ki varsa bile bir elin beş parmağını geçmez. Şuan oynanan türk takımlarının 11 kişilik kadrosunun en az 8-9 kişisi yabancı ama formalarında türk bayrağı taşıyorlar.İstiklal marşımız okunamıyor duruma geldi fakat bugün açıklanan TFF kararı ile bazı düzenlemelere gidildi siz ne düşünüyorsunuz.

Futbolla ilgili hiç bir tarafım olmamasına rağmen bugün twiterda Link gördüm. Düzenleme yolda gibi görünüyor. Seneye 6+2 ye çekiceklermiş. Bence altyapıya önem verilmesi açısından iyi gibi duruyor. Hiç bir futbol kulübü altyapıya önem vermek için lider olmak istemiyordu, çünkü onlar ilk başlar ve diğer takımlar yabancı oyuncularla devam ederse ezileceklerdi. Belki böyle zorlama ile başlar değişimler...

Ülkemiz futbolu seven ülkeler sıralamasında belki ilk sırada bile olabilir. Fakat lig ve altyapı bakımından hiçbir zaman iyi yerlere gelemeyeceğiz. Çünkü bu ülkede altyapıyı yetiştirecek disiplinli antrenörler bulunmuyor.
Yorumunuz

Resim linki(İsteğe bağlıdır.Herhangi bir resim yükleme platforuma yükleyip linki buraya yapıştırabilirsiniz.)